loading
Порвняльна характеристика ущльнень теплообмнникв ОПЕКС  нших виробникв

Порівняльна характеристика ущільнень теплообмінників ОПЕКС і інших виробників

Каталог обладнання
Порівняльна характеристика ущільнень теплообмінників ОПЕКС і інших виробників

На ринку представлено кілька виробників. Деякі постачальники використовують ущільнення і пластини німецьких, турецьких та інших виробників. Компанія ОПЕКС традиційно використовує в складі теплообмінників THERMAKS РОТА (GX, GC, GL) шведські ущільнення і пластини одного з найбільших в світі виробників теплообмінного обладнання компанії TRANTER, але найчастіше покупець звертає увагу тільки на вартість теплообмінників, не звертаючи належної уваги на важливі експлуатаційні та технічні характеристики. У гонитві за низькою ціною багато виробників пластин і ущільнень пішли по шляху зниження матеріаломісткості, як основної складової собівартості теплообмінника. Спробуємо описати нижче, на які важливі параметри варто звертати увагу при замовленні теплообмінного обладнання.

Ущільнення або прокладка теплообмінника - це важливий конструктивний елемент розбірного пластинчастого теплообмінника . Ущільнення дозволяє створити герметичний канал між двома пластинами, за яким рухається теплоносій. Також теплообмінники, оснащені якісними ущільненнями можуть працювати десятиліттями, в деяких випадках, без будь-якого обслуговування. Якісні ущільнення можуть повторно використовуватися після проведення сервісу теплообмінника (чистка від забруднень).

До ущільнень пред'являються наступні основні вимоги:

  1. Можливість зберігати еластичність тривалий час при розрахункових температурах і середовищах.
  2. Достатня механічна міцність, яка дозволяє застосовувати ті ж ущільнення при розбиранні і сервісі теплообмінника.
  3. Максимально можливий термін служби до заміни.

Порівняння основних геометричних параметрів ущільнень

для пластинчастих теплообмінників

1. Ширина ущільнення.

Різниця в ширині між ущільненнями TRANTER в теплообмінниках THERMAKS компанії ОПЕКС і іншими виробниками може бути в 2 рази і більше.

Ширина уплотнения.

2. Товщина ущільнення і її зв'язок з глибиною пресування пластини.

Різниця в товщині між ущільненнями TRANTER в теплообмінниках THERMAKS від компанії ОПЕКС і іншими виробниками також може бути в 2 рази і більше.

Толщина уплотнения и ее связь с глубиной прессовки пластины 1

Толщина уплотнения и ее связь с глубиной прессовки пластины2

висновки:

1. Так як кожне ущільнення схильне температурним і механічним напруженням, то більш тонкий і вузький ущільнюючий матеріал на пластинах істотно швидше знижує еластичність в стислому стані і швидше старіє, втрачаючи ущільнюючі властивості. Як результат тонкі і вузькі ущільнення швидше виходять з ладу, теплообмінник може втрачати герметичність, текти, потрібна частіша заміна ущільнень.

2. Товщина ущільнень також на пряму пов'язана з глибиною випрессовкі гофри в пластинах теплообмінника. Чим менше глибина гофри, тим тонше ущільнення змушені застосовувати виробники. Глибина випрессовкі гофри в пластинах інших виробників іноді в 1.5 ... 2 рази менше, ніж в пластинах Трантер, які компанія ОПЕКС застосовує в складі теплообмінників THERMAKS.

Отже, для тонких ущільнень застосовують пластини малої глибини пресування, це призводить до зниження прохідного перетину каналу, по якому рухається теплоносій. Чим менше прохідний перетин, тим менший розмір забруднень може вільно проходити через перетин каналу пластинчастого теплообмінника, тим швидше він може забиватися і відповідно вимагати чистку і сервісне обслуговування для підтримки своїх характеристик.

Важливо розглядати теплообмінник не тільки з точки зору первинних капіталовкладень, а також оцінюючи, у що буде виливатися його експлуатація з плином часу. Так, наприклад, якщо за кожні 4-6 років доведеться заплатити вартість ще одного теплообмінника, купуючи запасні частини, виконуючи ремонт, чистку і маючи проблеми з аварійними зупинками, то необхідно подумати, чи варто платити двічі, а іноді і тричі, звертаючи увагу тільки на первісну вартість теплообмінного обладнання, забуваючи про технічну сторону і якість, теплообмінників, що купуєте.

На фото теплообмінник ОПЕКС РОТА (GX) -18 (бордового кольору) на першому сервісі через 15 років з дати виготовлення:

 теплообменник ОПЭКС РТА(GX)-18 (бордового цвета) на первом сервисе спустя 15 лет с даты изготовления

Популярні статті
Порвняльна характеристика ущльнень теплообмнникв ОПЕКС  нших виробникв

Весь каталог обладнання

Сортування
ЗастосуватиСкинути
Закрити
loading
loading