loading
Сортування за замовчуванням

Інжектори пару

Сортування
нжектор пару Yoshitake MS1 Інжектор пару Yoshitake MS-1
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • Макс. робочий тиск: 0.7 МПа
 • Макс. температура заглушення звуку: 60 °C
 • Матеріал: лита бронза/лита нержавіюча сталь
нжектор пару Yoshitake MS3 Інжектор пару Yoshitake MS-3
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • Макс. робочий тиск: 0.7 МПа
 • Макс. температура заглушення звуку: 60 °C
 • Матеріал: лита бронза/лита нержавіюча сталь
нжектор пару Yoshitake MS2 Інжектор пару Yoshitake MS-2
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • Макс. робочий тиск: 0.7 МПа
 • Макс. температура заглушення звуку: 90 °C
 • Матеріал: лита бронза/лита нержавіюча сталь
нжектор пару Yoshitake MS4 Інжектор пару Yoshitake MS-4
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • Макс. робочий тиск: 0.7 МПа
 • Макс. температура заглушення звуку: 90 °C
 • Матеріал: лита бронза/лита нержавіюча сталь
нжектор пару Yoshitake MS6 Інжектор пару Yoshitake MS-6
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • Макс. робочий тиск: 0.7 МПа
 • Макс. температура заглушення звуку: 90 °C
 • Матеріал: лита нержавіюча сталь

Інжектори пару

Поняття інжектора пару. Різновиди

У найзагальнішому вигляді інжектором пари називають пристрій, призначений для уприскування водяної пару в інше середовище, як правило, рідку воду. Інжектори пари мають досить вузьке теплотехнічне застосування, оскільки для забезпечення своєї ефективної роботи повинні знаходитися в безпосередній близькості до парогенератора. Переважно, в складі обладнання парових котлів, або в системах утилізації теплової енергії надлишкової водяної пари через воду, що підігрівається.

Інжектором пари (паровим інжектором) називають два типи пристроїв, що істотно розрізняються по конструкції і призначенню:

 • Парові форсунки, призначені для вприскування підживлювальної води (точніше, її суміші з гострою парою) в паровий котел.
 • Інжектори пари, призначені для вприскування низько-потенційної водяної пари в холодну воду у відкритій ємності під атмосферним тиском, з метою її підігріву.

Парові форсунки системи підживлення парових котлів. Принцип роботи і конструкція

Даний тип парового інжектора працює за принципом пароструйного насоса, побудованого на базі класичного парового ежектора, і працює з гострою (високопотенційною) парою високого тиску, яка надходить фактично з того ж парового котла, в який закачується підживлювальна вода. Справа в тому, що парові котли часто працюють під дуже великим тиском, до 25 МПа, а іноді - до 40 МПа. У такій паровий котел закачати підживлювальну воду звичайним відцентровим водяним насосом є нетривіальним завданням, такий високий тиск нагнітання під силу лише набагато більш складним і дорогим шестерним, плунжерним або поршневим насосам. Тому застосування простого по конструкції, дешевого і високонадійного в роботі пароструйного інжектора в якості котлового обладнання є з технічної та економічної точок зору самим виправданим рішенням.

Принцип роботи пароструйного інжектора побудований за схемою класичного парового ежектора. Високошвидкісна струмінь підводиться по паропроводу гострої пари, що закінчується з сопла, залучає (підсмоктує) з магістралі, що подає воду підживлення, яка в складі пароводяної суміші потрапляє з камери змішувача в розширюється камеру дифузора. У дифузорі паро-водяна суміш, відповідно до закону Бернуллі, набуває високий тиск, необхідне для подолання протитиску зсередини парового котла. По досягненню необхідного тиску середовища в дифузорі, паро-водяний суміш впорскується всередину парового котла через зворотний клапан.

Инжекторы пара

Мал. Схема парового інжектора системи підживлення водою парового котла

Інжектори пари для систем підігріву води. Принцип роботи і конструкція

Даний тип інжекторів пари працює з низькопотенційною насиченою парою, як правило, в підсистемах утилізації теплоти конденсатної пари вторинного скипання. Така вторинна пара утворюється в системах відводу перегрітого конденсату паросилових установок і теплообмінних апаратів, з докритичними параметрами робочої пари.

Конструкція інжекторних пристроїв даного типу набагато простіша. За великим рахунком, вони представляють собою сопло-насадку на паропровід, яка заводиться всередину ємності з водою, що підігрівається. Форма і конструкція такого инжекторного сопла оптимізована для максимально рівномірне розсіювання уприскуваної пари, з метою оптимізації тепловіддачі і мінімізації шумового ефекту, що викликається в процесі інжекції водяної пари в воду, що підігрівається. Безшумність роботи інжекторів пари є одним з важливих їх експлуатаційних параметрів.

Водопідігрівальні парові інжектори зазвичай застосовуються для:

 • утилізації енергії вторинної пари для підігріву підживлювальної води парових котлів, в тому числі для попереднього видалення з неї розчинного кисню;
 • утилізації енергії вторинної пари для підігріву води в системах гарячого водопостачання, або водяного опалення.

Інжектори пари працюють в корозійно-активному середовищі гарячої водяної пари, в умовах високих тисків. Тому, як правило, повинні виготовлятися методом суцільного лиття (без зварних швів), з корозійностійких сплавів: високолегованої нержавіючої сталі або латуні.

Инжекторы пара

Мал. Схема установки інжектора пари через стінку водяного бака в системі підігріву води.

Параметри підбору інжекторів пари

Визначальними параметрами підбору парових інжекторів є:

 • цільове призначення: для систем підживлення водою парових котлів, або для систем утилізації пари з метою підігріву води;
 • максимальний робочий тиск, в МПа;
 • максимальна температура води, що підігрівається, при якій відбувається глушіння звуку інжекції. Даний параметр характеризує безшумність роботи пристрою (для систем підігріву води вторинним паром).
 • умови приєднання до паропровідні трубопроводу: по прохідному діаметру і розміру різьби.

Инжекторы пара

Інжектори пари в асортименті компанії ОПЕКС Енергосистеми

Спеціалізуючись на реалізації теплообмінних та іншого теплотехнічного обладнання власного виробництва, компанія ОПЕКС Енергосистеми прагне пропонувати якомога ширший спектр різного устаткування, для найбільш повного задоволення потреб своїх клієнтів. У сегменті інжекторів пари ми пропонуємо вироби одного з визнаних світових лідерів ринку теплотехнічного обладнання, японської компанії Yoshitake.

Серед пропонованих моделей інжекторів пари Yoshitake наші клієнти зможуть вибрати варіанти як для систем підживлення парових котлів, так і систем утилізації вторинної пари для підігріву води. Усі пропоновані моделі парових інжекторів Yoshitake характеризуються бездоганною якістю виробника з світовим ім'ям, виготовлені з суцільнолитої нержавіючої сталі або латуні, строго відповідають заявленим експлуатаційним параметрам, їх конструкція оптимізована для забезпечення максимально безшумною роботи в процесі інжекції пари в воду, що підігрівається.

Читати далі
нжектори пару

Весь каталог обладнання

Сортування
ЗастосуватиСкинути
Закрити
loading
loading