loading
Сортування за замовчуванням

Оглядові вікна

Сортування
Оглядове вкно Yoshitake SL1S SL1F Оглядове вікно Yoshitake SL-1S, SL-1F
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • З'єднання: Різьбове, фланцеве
 • Макс. робочий тиск: 1.0 МПа
 • Матеріал: ковкий чавун, загартоване скло
Оглядове скло Yoshitake SF1S SF1F Оглядове скло Yoshitake SF-1S, SF-1F
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • З'єднання: Різьбове, фланцеве
 • Макс. робочий тиск: 1.0 МПа
 • Матеріал: ковкий чавун, загартоване скло, нержавіюча сталь

Оглядові скла

Для чого необхідно трубопровідне оглядове скло (вікно)?

  Для контролю стану і проходження процесів в замкнутих теплотехнічних або технологічних трубопровідних мережах, системах і окремих апаратах далеко не завжди можна обійтися виключно контрольно-вимірювальними приладами і апаратурою (КВПА). Часто в подібних технічних і технологічних випадках без візуального контролю обійтися дуже і дуже проблематично. Для технічного забезпечення можливості здійснення візуального контролю за станом робочих середовищ і що відбувається в них, застосовується спеціальна трубопровідна арматура у вигляді світлопроникних оглядових вікон (стекол).

Сучасна техніка і технології не стоять на місці. На сьогоднішній день в переважній більшості технічних і технологічних випадків контроль стану робочих середовищ можна цілком здійснювати відповідними приладовими комплексами. Але, як правило, такі приладові комплекси досить складні й дорого коштують. Тому оглядові вікна служать не тільки старим випробуваним, високонадійним інструментом організації технічного або технологічного контролю, а й самим простим і доступним засобом здешевлення трубопровідної транспортної, теплотехнічної, технологічної апаратури.

Класичним прикладом є конденсатовідвідники паросилових або парових теплообмінних апаратів, ефективність роботи яких без візуального контролю за допомогою оглядового скла (за наявністю прогонового пара) оцінити дуже складно. Звичайно, для вирішення такого завдання можна застосувати спеціальні ультразвукові прилади - іськателі протікань, або контрольну автоматику. Але подібні технічні рішення виявляються не в приклад більш складними і дорогими, ніж просто установка щодо недорогого оглядового скла.

Смотровые стекла

Типи оглядового скла, основи їх конструкції

Конструкційно трубопровідне оглядове скло може являти собою:

 • окремий трубопровідний фітінг, що вставляється (врізається) в контрольовану трубопровідну лінію;
 • накладне скло, яке встановлюється в спеціально передбачений конструкцією технологічний отвір на корпусі контрольованого апарату.

Врізаючиїся в трубопровідну лінію як окремі фітинги, оглядові вікна бувають:

 • Циліндричні. Являють собою цілісний скляний циліндр відповідного прохідного діаметру, в комплексі з металевими боковими приєднувальними вузлами: фланцями, різьбовими муфтами або приварними патрубками. Зазвичай, бічні приєднувальні вузли і циліндричне скло збираються і стягуються воєдино стяжними різьбовими шпильками. Циліндричні оглядові вікна, як правило, застосовуються в транспортній і технологічній апаратурі для харчової, хімічної, фармацевтичної промисловості, що працює з відносно невисокими робочими тисками і температурами.
 • Корпусні, з накладними стеклами. Являють собою прохідний трубопровідний корпус (чавунний, сталевий, латунний, бронзовий та ін.) відповідного діаметру, в комплексі з приєднувальними фланцями або різьбовими муфтами. На бічних сторонах прохідного корпусу є спеціальні технологічні отвори під накладне скло. Плоскі накладні оглядові вікна закріплюються на корпусі притискною гайкою великого діаметру, або притискною (на болтах або шпильках) накладкою. Залежно від кількості накладних вікон, вони бувають одно- і двосторонніми, дозволяючи здійснювати візуальний контроль тільки через одне, або через два оглядових вікна. Корпусна конструкція з накладними вікнами дозволяє її застосовувати в паросилових і теплообмінних апаратах насиченого і гострої пари, з високими робочими тисками, аж до 40 МПа.
 • Комбінація оглядового скла і зворотного клапана. Являють собою комплексну трубопровідну арматуру, що дозволяє одночасно виконувати два завдання - візуального контролю робочого середовища, і зворотного клапана. Як правило, встановлюються за конденсатовідвідниками парових теплообмінників.

Матеріали виготовлення

  Оглядові вікна щодо характеристик міцності  зазвичай вважаються слабкими місцями робочого обладнання. У сучасних умовах таку думку з упевненістю можна вважати необгрунтованою. У сучасній трубопровідній арматурі і апаратури оглядові вікна застосовуються, як правило, термостійкі, загартовані, ударостійкі, які за своїми характеристиками міцності строго відповідають максимально допустимим параметрам робочого середовища (по тиску і температурі) навіть з деяким, певним технічними вимогами, запасом.

Корпуси оглядового скла можуть виготовлятися:

 • з чавуну - для корозійно-активних середовищ з робочими тисками до 1,0 - 1,6 МПа;
 • з нержавіючої сталі - для чистих, в т.ч. харчових, деяких хімічно активних середовищ, з робочими тисками до 2,5 МПа;
 • з латуні, бронзи - для корозійно-активних середовищ, з робочими тисками до 2,5 МПа;
 • з вуглецевої сталі - для корозійно-неактивних середовищ, для систем з високими робочими тисками.

  Області і сфери застосування трубопровідних оглядових вікон

  Найбільш широко установка оглядових вікон практикується:

 • в апаратах, де робоче середовище здійснює фазові переходи (пароконденсатні процеси);
 • в змішувачах, де має відбуватися строго пропорційне змішання компонентів, в т.ч. зі зміною кольору;
 • в реакторах, де має виконуватися змішання реагентів і проходити хімічні реакції, з чіткими їх візуальними ознаками.

Основними сферами застосування трубопровідних оглядовоих вікон є трубопровідні транспортні, теплообмінні, технологічні системи в наступних областях:

 • в паросилових і теплообмінних системах гострого або насиченої пари, для контролю за станом робочого пара, конденсату, їх фазових переходів;
 • в нафтохімічній, хімічній, харчовій, фармацевтичній промисловості - для контролю транспортування середовищ, змішування компонентів, проходження хімічних реакцій.

Параметри підбору оглядових вікон

  Підбираючи оглядове скло для установки в замкнуту канальну (трубопровідну) систему, слід приділити особливу увагу параметрам:

 • максимальному робочому тиску, на яке розраховане скло, МПа;
 • максимальній робочій температурі, град. С;
 • матеріалом виготовлення корпусу, в залежності від хімічної активності (агресивності) робочих середовищ;
 • прохідному діаметру DN, в мм;
 • типу приєднувальних вузлів: фланці, різьбові муфти або приварні патрубки.

Оглядові вікна в асортименті компанії ОПЕКС Енергосистеми

  Прагнучи забезпечувати своїх клієнтів тільки найякіснішою трубопровідною арматурою для теплотехнічної обв'язки теплообмінників ОПЕКС нашого власного виробництва,  ми пропонуємо продукцію оглядові вікна одного з визнаних світових лідерів ринку трубопровідної арматури, компанії Yoshitake (Японія).

Як і будь-яка інша трубопровідна арматура японської компанії, фірмові оглядові вікна Yoshitake характеризуються бездоганною якістю і чіткою відповідністю заявленим характеристикам, параметрам міцності. Патентовані технології обробки оглядового скла забезпечують його високу стійкість до забруднень, дозволяють їм працювати зі збереженням достатньої світлопроникності протягом тривалого часу, без необхідності перерв на технічне обслуговування.

Читати далі
Оглядов вкна

Весь каталог обладнання

Сортування
ЗастосуватиСкинути
Закрити
loading
loading