loading
Сортування за замовчуванням

Регулятори температури прямої дії

Сортування
Регулятор температури Yoshitake OB30 30U OB31 31U Регулятор температури Yoshitake OB-30, 30U OB-31, 31U
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • Матеріал: лита бронза, фторопласт, нержавіюча сталь
Регулятор температури Yoshitake OB2000 Регулятор температури Yoshitake OB-2000
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • Матеріал: ковкий чавун, нержавіюча сталь
Регулятор температури Yoshitake OB11G Регулятор температури Yoshitake OB-1,1G
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • Матеріал: лита бронза, фосфорна бронза, нержавіюча сталь
Регулятор температури Yoshitake OB22G Регулятор температури Yoshitake OB-2,2G
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • Матеріал: фосфорна бронза, нержавіюча сталь
Регулятор температури Yoshitake OB33G Регулятор температури Yoshitake OB-3,3G
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • Матеріал: лита бронза, фосфорна бронза, нержавіюча сталь
Регулятор температури Yoshitake OB44G Регулятор температури Yoshitake OB-4,4G
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • Матеріал: чавун, фосфорна бронза, нержавіюча сталь
Регулятор температури Yoshitake OB5 Регулятор температури Yoshitake OB-5
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • Матеріал: чавун, фосфорна бронза, нержавіюча сталь
Регулятор температури Yoshitake OB6 Регулятор температури Yoshitake OB-6
у наявності
Ціна: уточнюйте
 • Виробник: Yoshitake
 • Матеріал: чавун, фосфорна бронза, нержавіюча сталь

Показано 8 з 14

Показати всі

Регулятори температури (прямої дії)

Регуляторами температури в теплотехніці називаються, як правило, комплексні (складові, багатоелементні) вироби, призначені для терморегуляції стану теплотехнічної системи в автоматичному режимі, шляхом підтримки температури робочого середовища в заданому діапазоні значень: в безперервному режимі, або відповідно до тимчасового графіка. Відповідно до системи теплопостачання - це регулюючий клапан і привід (прямої дії, електро або пневмо). В даному розділі ми описуємо регулятори температури прямої дії.

Регулятор температуры

Мал. Регулятор температури прямої дії компанії Clorius.

Типи, завдання і сфери застосування теплотехнічних регуляторів температури

Варіантів технічної реалізації функції терморегуляції замкнутої теплотехнічної системи досить багато. Теплотехнічні регулятори можуть бути:

А) За місцем і вирішенням завдань в системі:

1. Основний регулятор температури. Встановлюється в самому "серці" теплотехнічної системи, безпосередньо після теплогенератора (водяний або паровий котел, бойлер) або на вході у тепловикористовуюче обладнання. Його завданням є регулювання температури теплоносія, що подається від джерела тепла до споживачів. Може безпосередньо управляти параметрами:

 • тепловою потужністю, що надходить на тепловикористовуюче обладнання;
 • об'ємом подачі гарячого теплоносія в систему: а) шляхом обмеження його подачі керованим двухходовим клапаном; б) шляхом управління тимчасовим режимом включення центрального циркуляційного насоса;
 • температурою теплоносія, що  подається в систему, шляхом підмішування в керованому триходовому клапані змішувального типу охолодженого теплоносія зі зворотної магістралі до надмірно гарячого потоку прямого трубопровода;

2. Абонентський терморегулятор. Встановлюється на вході окремого циркуляційного контуру з декількома споживачами, в складі багатоконтурної теплотехнічної системи (наприклад, одна з гілок системи опалення багатоквартирного житлового будинку, живиться від теплоцентралі, або навіть поквартирні терморегулятори). Його завданням є регулювання температури теплоносія безпосередньо в циркуляційному контурі. Може управляти параметрами:

 • об'ємом подачі гарячого теплоносія в контур (за допомогою двухходового клапана або циркуляційного насоса);
 • температурою, що подається в контур теплоносія (за допомогою триходового клапана змішувального типу).

3. Терморегулятор на вхід теплообмінника або калорифера (радіатора). Дозволяє управляти тепловою потужністю конкретного теплообмінного апарату, шляхом обмеження подачі гарячого теплоносія регулятором термостатичного типу. Сфера застосування подібних локальних терморегуляторів досить широка: від управління технологічними процесами в різних промислових теплообмінниках, реакторах, варильних котлах, до регулювання теплового режиму в кожному окремому опалювальному приміщенні.

Б) За характером устаткування, для роботи з яким призначені, терморегулятори можуть бути:

 • для газових котлів та бойлерів;
 • для електричних котлів і бойлерів;
 • для твердопаливних котлів;
 • для теплопунктів (відводів окремих циркуляційних контурів);
 • для локальних теплообмінних апаратів, калориферів (в залежності від параметрів робочого середовища).

В) За типом управління терморегулятори можуть бути:

1. Прямої дії, коли обсяг подачі теплоносія (або палива, електроенергії, повітря) безпосередньо залежить від результатів виміру температури теплоносія в системі (контурі, апараті). У даній конструкції та заміри температури середовища, і управління виконавчим органом (клапаном, реле, заслінкою і ін.), як правило, здійснюється термочутливим елементом, що змінює свої фізичні параметри (довжину, обсяг рідини в термобалоні) в пропорційній залежності від своєї температури.

Терморегулятори прямої дії характеризуються простотою конструкції, невибагливістю в експлуатації, тривалими термінами служби, дешевизною в покупці, монтажі та обслуговуванні. Вони абсолютно енергонезалежні, не вимагають підведення кабелів електроживлення і управління, коректність їх роботи не залежить від стабільності подачі електроенергії, забезпечують високу швидкість реакції керуючого (регулює) впливу.

Але в той же час термочутливі елементи прямої дії не можуть забезпечити високу точність виміру температури теплоносія (де вона потрібна), і більш енергоефективний погодозалежний або програмований (добовий, тижневий) режими регулювання в системах опалення та кондиціонування, де питання енергоефективності є пріоритетним.

За конструкцією терморегулятори прямої дії можуть бути з вбудованим (термостат) і винесеним (термобаллон) термочутливим елементом. Відповідно, вимірювання температури середовища може вестися безпосередньо на регуляторі, або в стороні від нього, на найбільш пріоритетній ділянці системи або теплообмінного апарату.

2. Терморегулятори з дистанційним управлінням, яке може здійснюватися як по електропровідним проводам, так і за допомогою бездротової технології (Wi-Fi, WiMax і ін.). Цей клас апаратів для керування приводом виконавчого механізму вже має повноцінний блок управління, у вигляді:

 • механічного таймера годинного типу (найпростіший варіант);
 • електронного аналогового програматора з патерним програмуванням і дистанційним контролем параметрів, як в однозадачних (однозональні), так і багатозадачному (багатозональні) варіантах;
 • цифрового програматора з довільним програмуванням, дистанційним комп'ютеризованим контролем параметрів і коригуванням програми, як в однозадачних (однозональние), так і многозадачном (багатозональна) варіантах.

Конструкція і принцип роботи терморегулятора прямої дії

Типовий терморегулятор прямої дії для найбільш поширених теплотехнічних систем, теплоносієм в яких виступають вода або водяна пара, як правило, складається з:

 • виконавчої трубопровідної арматури, у вигляді двухходового або триходового регулювального клапана для управління;
 • приводного механізму штока золотника клапана, на основі рухомого гофрованого поршня-сильфона;
 • регулюючого термостата в зборі, що складається з стрижневого термодатчика і задатчика параметрів регулювання;
 • капілярної трубки, що з'єднує термостат і робочу камеру сильфона.

Сполучені між собою стрижневий термодатчик, капілярна трубка і робоча камера сильфона утворюють єдиний замкнутий простір, заповнений спеціально термочутливим середовищем (рідина, газ або газоконденсат). Стрижневою термодатчик встановлюється зануреним в робочий теплоносій, і через його стінки термочутливе середовище сприймає його температуру. При підвищенні температури теплоносія термочутливе середовище, що має великий коефіцієнт температурного розширення, збільшує свій обсяг, і відповідно, внутрішній тиск. Тиск середовища, через капілярну трубку, впливає на сільфонний поршень, який тисне на шток золотника. Золотник, опускаючись, поступово перекриває прохідний перетин клапана, аж до повної посадки в сідло і повного перекриття потоку теплоносія в систему. При падінні температури теплоносія в системі, термочутливе середовище термодатчика, охолодившись, втрачає в об'ємі, з одночасним падінням внутрішнього тиску. Зменшення тиску по капілярній трубці передається в робочу камеру сильфона, що призводить до зменшення сили, що діє на гофрований сильфон. В результаті сильфон, поступово розпрямляючись, тягне за собою (піднімає) шток золотника. Золотник, піднімаючись над сідлом клапана, відкриває прохідний перетин, і гарячий теплоносій з нагнітальної лінії починає надходити через клапан в систему.

Регулятор температуры

Економічні та технічні переваги застосування регуляторів температури прямої дії

Терморегулятори, будучи одним з ключових елементів автоматизації керування теплотехнічними системами, дозволяють домогтися дуже високого економічного ефекту, за рахунок:

 • забезпечення проходження теплообмінних процесів в максимально ефективних технологічних режимах;
 • оптимізації витрат теплоенергії, що в кінцевому підсумку призводить до економії палива і (або) електроенергії;
 • можливості підтримки заданої температури теплоносія, наприклад для системи гарячого, водопостачання, техпроцесу;
 • продовження термінів експлуатації теплообмінного та іншого теплотехнічного обладнання (недопущення перегріву).

З технічної точки зору позитивний ефект застосування терморегуляторів полягає:

 • в забезпеченні безаварійної роботи теплотехнічного обладнання, в оптимальному для нього експлуатаційному діапазоні температур;
 • в забезпеченні високої швидкості реакції керуючого впливу на робочі (температурні) параметри системи.

Параметри розрахунку і підбору регулятора температури прямої дії

Щоб розрахувати (підібрати) терморегулятор прямої дії для конкретної теплотехнічної системи, слід підготувати (знати) такі технічні параметри:

 • Діапазон робочих температур, що підтримуються терморегулятором, град. С.
 • Максимально допустима температура робочого середовища в нагнітальній магістралі, град. С.
 • Необхідна максимальна витрата теплоносія через клапан регулятора, м 3 / год.
 • Тиск в нагнітальній магістралі, МПа.
 • Гідравлічний опір (втрати тиску) в регульованому контурі, без урахування гідравлічного опору клапана регулятора, МПа.
 • Параметри приєднання патрубків клапана до трубопровідної системи (прохідний діаметр DN, різьбове, фланцеве з'єднання).

Регулятори температури в асортименті компанії OPEKS Energysystems

Спеціалізуючись на виробництві якісного теплообмінного обладнання різного технологічного призначення, компанія ОПЕКС Енергосистеми прагне його пропонувати максимально в комплексі з усією необхідною арматурою і апаратурою теплотехнічної обв'язки.

У сегменті терморегуляторів наша компанія пропонує переважно регулятори температури прямої дії, застосування яких з технологічними теплообмінними апаратами, що працюють в стабільних теплових режимах, є найбільш оптимальним. У нашому асортименті представлені тільки найякісніші терморегулятори, виробництва світових (японська компанія Yoshitake, датська компанія Danfoss) і європейських (компанія Clorius, теж з Данії) лідерів ринку теплотехнічної апаратури і арматури, У нашій пропозиції можна підібрати терморегулятори для наступних експлуатаційних умов:

 • для роботи з гарячою водою, насиченою і гострою парою, водно-гліколевою сумішами, іншими робочими середовищами;
 • виготовлені з високоякісних корозійностійких матеріалів: чавуну, нержавіючої сталі, латуні, бронзи;
 • для роботи в умовах високих тисків (до 40 МПа) і температур (до 350 ° С);
 • з різною пропускною здатністю і приєднувальними розмірами.
Читати далі
Регулятори температури прямо д

Весь каталог обладнання

Сортування
ЗастосуватиСкинути
Закрити
loading
loading