loading
Пдвищення енергоекономчних показникв експлуатац пдпримств що використовують пар

Підвищення енерго-економічних показників експлуатації підприємств що використовують пар

Каталог обладнання
Підвищення енерго-економічних показників експлуатації підприємств що використовують пар

Внаслідок інтенсивного розвитку всіх галузей промисловості протягом останніх десятиліть і високих європейських вимог по екологічним нормам, гостро постає питання про модернізацію застарілих і малоефективних існуючих підприємств пострадянського простору.

Як об'єкт дослідження, було обрано підприємство по виробництву автоклавного газобетону, далі іменованого як АГБ. Було здійснено поїздку на об'єкт для особистого ознайомлення з обладнанням і технологією роботи підприємства. На території заводу працюють два газові котлоагрегати номінальною продуктивністю 17 тон пари на годину, після чого високотемпературний теплоносій подається в автоклави з метою термічної обробки заготовок з дрібнодисперсної алюмінієвої сировини з сильнолужним цементним або вапняним розчином, в результаті чого утворюються газоподібний водень, вспініючий цементний розчин і на виході ми маємо готовий продукт - АГБ. Після такого технологічного процесу пара стає «зім'ята» і, здавалося б, втрачає свою цінність як теплоносій. Тому відпрацьована пара викидалася в атмосферу, тим самим викликаючи термічне забруднення навколишнього середовища, вже не кажучи про постійну потребу в підпиточній воді в котельний контур.

На підставі обробки отриманої інформації інженерами комерційного департаменту ТОВ НВП «ОПЕКС Енергосистеми» розроблено ряд заходів для збільшення енерго-екологічних показників роботи підприємства:

- Для «осушення» пари після автоклавів запропоновано встановити сепаратор пари відцентрової дії OPEKS-1-SC16-1-F100 виробництва «ОПЕКС Енергосистеми» який внаслідок відцентрових сил відокремить пару від частинок вологи, тим самим надавши йому високий коефіцієнт сухості «Х»; Волога видаляється через дренажний отвір внизу сепаратора, де встановлюється конденсатовідвідник термодинамічного типу дії японського бренду YOSHITAKE модель TD-10NA DN20 офіційним дистриб'ютором якого є «ОПЕКС Енергосистеми».

Після чого необхідно направити підсушену пару в кожухотрубний теплообмінний апарат виробництва «ОПЕКС Енергосистеми» для передачі енергії в формі теплоти підпиточній воді в деаераторний пристрій так, щоб пара рухалася в міжтрубному просторі маючи мінімальні втрати тиску, а вода в кручених трубках, конструкція яких змушує потік турбулізоватися по всій поверхні теплообміну. Для дійсно ефективної роботи ТО потрібно організувати процес теплообміну, таким чином, щоб забезпечити мінімальні втрати напору зім'ятої пари та досягти її повної конденсації на зовнішній поверхні трубки для вивільнення прихованої теплоти фазового переходу. Так само після теплообмінного апарату передбачається встановлення поплавцевого конденсатовідвідника японського бренду YOSHITAKE модель TSF-11F DN50 PN25.

попловковые конденсатоотводчики

Теплообмінний апарат був підрахований на наступні параметри:

  • Температура входу води = 50 0 С;
  • Температура виходу води = 95 0 С;
  • Витрата води = 15 м 3 / год = 4,17 кг / с;
  • Кількість теплоти в цьому випадку Q = 786 кВт = 0,675 Гкал / год.

Шляхом нескладних техніко-економічних підрахунків ми отримуємо термін окупності запропонованого обладнання близько 3-4 місяців (квартал).

Після впровадження вищевказаного ряду заходів отримуємо:

  • Економія коштів на отримання теплоносія контуру підживлення;
  • Миттєве збільшення енерго-екологічних показників експлуатації підприємства;
  • Ефективне і якісне теплообмінне, паро-конденсатне обладнання з мінімальним терміном окупності.

Таким чином, комплекс отриманих перерахованих вище позитивних ефектів дає нам право стверджувати, що модернізація підприємств, що використовують в технології пару - це обгрунтований і необхідний захід який необхідно впроваджувати на всіх існуючих заводах.

Популярні статті
Пдвищення енергоекономчних показникв експлуатац пдпримств що використовують пар

Весь каталог обладнання

Сортування
ЗастосуватиСкинути
Закрити
loading
loading