loading
Кожухотрубний теплообмнний апарат модел OPEKS3LS для олйноекстракцйного заводу

Кожухотрубний теплообмінний апарат моделі OPEKS-3-LS для олійно-екстракційного заводу

Каталог обладнання
Кожухотрубний теплообмінний апарат моделі OPEKS-3-LS для олійно-екстракційного заводу

З недавнього часу можна відстежити тенденцію постійного зростання попиту на пластинчасті розбірні теплообмінні апарати THERMAKS, які по при відносно невелику металоємність мають високий коефіцієнт теплопередачі. Висока ефективність обумовлена тим, що визначальним розміром в конструкції пластинчастого ТО є відстань між пластинами. Однак є деякі технологічні процеси, в яких пластинчастий апарат поступається класичному кожухотрубному ТОА внаслідок таких особливостей:

  • Відносно малий прохідний перетин каналу, який утворюється при наборі пакета пластин різноманітного рельєфу;
  • Низька максимальна робоча температура, обумовлена термічною стійкістю матеріалу ущільнень.
  • Максимальний робочий тиск до 25 бар.

Давайте детально розглянемо конструкцію і режими роботи кожухотрубного теплообмінного апарату , який виготовляється на території виробничого комплексу компанії ОПЕКС Енергосистеми. Предметно вивчити ці запитання ми зможемо на прикладі теплообмінника - підігрівача OPEKS-3-LS560.40-500-HCS, який був виготовлений для найбільшого маслоекстракційного заводу в Європі. Складність поставленого завдання теплообміну полягала в наявності дрібних адгезивних частинок лушпиння від насіння в маслі після преса. В процесі експлуатації, наявність подібного роду включень може призводити до закупорювання прохідного перетину каналу в стандартному пластинчастому ТО, що унеможливлює його застосування.

Конструкція теплообмінника складається з наступних головних елементів: корпус (циліндрична обичайка), дві масляні камери, кришка корпусу, пучок теплообмінних трубок. Пройдемося по всім перерахованим вище елементів більш детально для відтворення повної картини роботи підігрівача.

Як вже говорилося раніше, корпус - являє собою обечайку з фланцями на кінцях для подальшого приєднання до себе камер і кришки. За технологією маслоекстракційного виробництва пара повинена нагрівати масло після преса. Для забезпечення подачі пари в міжтрубний простір і відведення відпрацьованого конденсату відповідно у верхній і нижній частині корпусу передбачені фланцеві патрубки. У міжтрубномупросторі є сегментні перегородки, які направляють теплоносій для підвищення ефективності теплообміну. Для постійного відводу повітря і контролю над тиском всередині апарату є різьбові виходи для встановлення повітрявідводчика і манометра. Так само постійно необхідно стежити за рівнем конденсату за допомогою водовказівного скла і оглядового вікна після встановлення поплавцевого конденсатовідвідника японського бренду Yoshitake.

Камери виконують функцію подачі і відведення нагріваючого теплоносія. Масло має можливість зробити необхідну кількість ходів завдяки перегородкам, які поділяють внутрішній об'єм камери. Задня камера являє собою фланцеве з'єднання з теплообмінними трубками. Кришка корпусу складається з циліндричної обичайки і фланця для з'єднання з корпусом. Для екстреного і запланованого огляду / ремонту всі основні вузли кріпляться за допомогою фланцевого з'єднання.

До теплообмінника приварені опори, які болтами кріпляться до фундаменту з бетону. Після встановлення на опорах, до апарату приєднуються все трубопроводи і арматура згідно складених заздалегідь креслень.

Кожухотрубный теплообменный аппарат модели OPEKS-3-LS для маслоэкстракционного завода

Основні принципи, за допомогою яких можна досягти ефективної і довгострокової експлуатації теплообмінного обладнання - це:

  • Постійна підтримка чистої поверхні трубок, в разі забруднення очищення роблять хімічним або механічним способом;
  • Можливість стежити за видаленням газів, не менше 1% від витрати пари, які призводять до корозії металу;
  • Регулярно проводити огляд герметичності фланцевих з'єднань;
  • Подаючий паропровід обов'язково повинен бути укомплектований запобіжними клапанами німецького бренду LESER, які запобігають підвищенню тиску вище допустимого.

Таким чином, дотримуючись всіх перерахованих вище рекомендацій, теплообмінне обладнання, спроектоване і виготовлене фахівцями компанії ОПЕКС Енергосистеми в комплексі з додатковою арматурою буде довго і ефективно працювати на благо Вашого підприємства.

Популярні статті
Кожухотрубний теплообмнний апарат модел OPEKS3LS для олйноекстракцйного заводу

Весь каталог обладнання

Сортування
ЗастосуватиСкинути
Закрити
loading
loading