Float steam trap Yoshitake TSF-13F-14 DN50
in stock
Price: 129 850.00 UAN
Quantity
Total
129 850.00 UAN
  • Manufacturer: Yoshitake
  • Condensate drain type: float
  • Maximum operating pressure: 1.4MPa
  • Maximum working temperature: 220(°C)
  • Maximum consumption: 24000kg/h
  • Material: carbon steel, stainless steel
  • Compound: DN50
Quick order
Enter your phone number and
our manager will call you back
  • Specifications
  • Description
  • Dimensions and weight
  • Chart
  • Delivery and payment
ModelTSF-13F
Nominal size50A
ApplicationSteam condensate
Maximum pressure1.0 MPa1.6 MPa
Working pressure (Max. working pressure)1.4 MPa1.4 MPa
Max. temperature220 °C