loading
Застй конденсату

Застій конденсату

Каталог обладнання
Застій конденсату

Явище застою конденсату можна описати таким чином: під час регулювання подачі пари в теплообмінник , для зміни її теплового навантаження, тиск в ньому змінюється. При певному рівні навантаження, регулюючий клапан знизить тиск пари до значення рівного або нижче величини протитиску після конденсатовідвідника. В цьому випадку конденсат не зможе долати підпір в конденсатопроводі і почне накопичуватися в теплообміннику, аж до повного його затоплення, до того часу, поки регулюючий клапан, підвищуючи теплове навантаження, не збільшить тиск вище значення протитиску і витіснить конденсат з теплообмінника. Відповідно чим більше значення протитиску в конденсатопроводі, тим більший діапазон навантаження потрапляє в режим роботи під затопленням.

Затоплення або застій конденсату призводить до нерівномірного нагрівання, гідравлічних ударів, деформації та руйнування теплообмінника.

Більш детально процес застою конденсату на прикладі калорифера відображений в анімації.

Анимация застоя конденсата

В зображеній системі для нагріву повітря до 80˚С використовується паровий калорифер з тиском пари 3бар. При пуску системи, для швидкого прогрівання теплообмінника і досягнення заданої температури повітря, регулюючий клапан знаходиться в положенні - відкритий на 100%. Відповідно тиск в теплообміннику вирівнюється з тиском в паропроводі і встановлюється в межах 3бар. Подальше підвищення температури повітря обмежується закриттям клапана і зниженням подачі пари.ЇЇ тиск зменшується і відбувається затоплення теплообмінника конденсатом. Це призводить до зниження температури повітря, на що регулюючий клапан відкликається своїм відкриттям і підвищенням тиску в теплообміннику. Відбувається розрядка конденсату і збільшення температури повітря. Потім цикл повторюється.

Гідравлічний удар при застої конденсату

У затопленому теплообміннику гідравлічний удар відбувається через миттєву конденсацію пари при контакті з конденсатом. Вакуум призводить до різкого ляскання рідкого середовища і поширення ударної хвилі в конденсаті. Це загрожує деформацією і руйнуванням елементів теплообмінника і виходу його з ладу.

Гидравлический ударГидравлический удар, второе фото

Брак продукції

Нерівномірне прогрівання продукту, особливо в харчовій промисловості, призводить до зниження якості або браку продукції. Це видно при спостереженні затоплення парової сорочки варочного котла в процесі нагрівання.

Паровая рубашкаЗатопление паровой рубашки

Застй конденсату

Весь каталог обладнання

Сортування
ЗастосуватиСкинути
Закрити
loading
loading