loading
Природа пару

Природа пара

Каталог обладнання
Загальна інформація про природу пара

Що таке пара?

Водяна пара утворюється при переході води з рідкого стану в газоподібний. Це супроводжується поглинанням значної кількості енергії,  названим прихованим теплом пароутворення. При зворотному процесі, процесі конденсації, виділяється така ж кількість тепла. В цьому і полягає основний принцип передачі тепла за допомогою пари, тобто використання енергії фазового переходу.

Існують наступні види станів пари: волога насичена пара, суха насичена пара і перегріта пара.

Волога насичена пара

Це найбільш поширена форма пари, в якій частина молекул води віддали свою енергію (приховане тепло) і сконденсувались, з утворенням дрібних крапельок води у вигляді туману. Поняття сухість (вологість) пари характеризує кількість крапельної рідини, що міститься в насиченій парі.

На практиці, навіть найкращі котли виробляють пару, що містить 3% - 5% вологи. Оскільки генеруюча пара забирає за собою певну кількість води, як правило, у вигляді туману або крапель.

Експлуатація вологої пари збільшує енерговитрати і має ряд недоліків. Зі збільшенням вологості насиченої пари ентальпія (енергоефективність) її істотно знижується, збільшуються втрати тиску в паропроводі, паропроводи піддаються ерозії, з'являється ймовірність скупчення конденсату, яка веде до гідравлічних ударів і руйнування паропроводів і обладнання.

Тому при проектуванні і експлуатації пароконденсатних систем необхідно передбачати заходи по осушенню пари (встановлення циклонних сепараторів, редукційних клапанів серії COS) і дренування паропроводів (встановлення конденсатних кишень), а так само теплової ізоляції всіх ділянок паропроводів і арматури.

Суха насичена пара

Прозорий газ, який не має вологи, має багато властивостей, які роблять його відмінно керованим джерелом тепла.

сухой насыщенный пар, влажный пар

особливістьперевага
Швидке і рівномірне нагрівання через приховану передачу теплаПідвищення якості продукції та продуктивності br>
Використовується як в технологічних процесах, так і в системах опалення та вентиляції підприємстваСпрощує експлуатацію і уніфікує енергорозподіл на підприємстві. Знижує витрати на енергогенеруюче обладнання.
Тиском можна контролювати температуруТемпература може бути встановлена швидко і точно
Високий коефіцієнт теплопередачіНеобхідно менше площі поверхні теплопередачі, що дозволяє знизити габарити і початкові витрати на обладнання
Виготовляється з водиБезпечний, екологічно чистий і недорогий

Перегріта пара

Перегріта пара утворюється шляхом подальшого нагріву вологої або насиченої пари понад температури насичення.

В такому стані пара, має більш високу температуру і більш низьку щільність, ніж насичена пара при тому ж тиску. Перегріта пара використовується в основному в різних теплових машинах, таких як турбіни, для підвищення їх ККД і зазвичай не використовується для передачі тепла.

перегретый пар

особливістьнедоліки
Низький коефіцієнт теплопередачіЗниження продуктивності
Необхідність збільшення площі поверхні теплопередачі
Мінлива температура пари навіть при постійному тискуПогіршується керованість системи
Для передачі тепла використовується фізичне теплоПерепади температур може зробити негативний вплив на якість продукції
Температура може бути надзвичайно високоюІстотне збільшення капітальних витрат на встановлення високотемпературного обладнання

З цих та інших причин, насичена пара є кращою у порівнянні з перегрітою парою в якості теплоносія в теплообмінниках та іншому теплопередаючому обладнанні. З іншого боку, якщо перегріту пару розглядати як джерело тепла для прямого нагріву, як високотемпературного газу, вона має перевагу в порівнянні з гарячим повітрям, особливо в безкисневих умовах. Так само її застосовують в харчовій промисловості, для сушки і обробки харчових продуктів.

Природа пару

Весь каталог обладнання

Сортування
ЗастосуватиСкинути
Закрити
loading
loading